Studia na kierunku Regionalistyka europejska łączą w sobie podstawową wiedzę humanistyczną z profesjonalną wiedzą z zakresu stosunków politycznych, kulturowych i gospodarczych przygotowując późniejszych specjalistów do spraw międzynarodowych. Studenci kształtują się na specjalistów nie w zakresie dziedziny, a w zakresie regionu. Z czego pisać maturę, aby się dostać się na te studia? Czy większość zajęć to ćwiczenia i konwersatoria czy raczej wykłady? Gdzie absolwenci znajdują zatrudnienie po studiach? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury!

Sprawdź podobne kierunki studiów:
Europeistyka
Stosunki międzynarodowe



W trakcie studiów: 
Student w trakcie studiów uczy się podstaw z dziedziny humanistyki oraz specjalizacyjnej wiedzę w zakresie międzynarodowych stosunków politycznych i gospodarczych. Może wybrać jedną z dwóch specjalizacji: 
- regionalistyka w Polsce, 
- regionalistyka w Unii Europejskiej. 
 
Po studiach: 
Absolwent Regionalistyki europejskiej w zależności od ukończonej specjalizacji znajdzie zatrudnienie w instytucjach państwowych i samorządowych, w organach unii europejskiej lub w muzeach, biurach i informacji turystycznej oraz domach kultury.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->