Studia na kierunku Kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo mają charakter interdyscyplinarny, ponieważ łączą w sobie elementy literaturoznawstwa, kulturoznawstwa i bibliologii. Absolwenci kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w wielu instytucjach kulturalnych i społecznych. Student zdobywa wiedzę z zakresu funkcjonowania tekstu w kulturze, orientuje się w aktualnym stanie polskiej literatury, krytyki literackiej i publicystyki społeczno-kulturalnej. Zdobywa wiedzę o kulturze, poznaje mechanizmy rynku kultury i współczesnego życia kulturalnego w Polsce.

W trakcie studiów: 
Samodzielnie zbiera i weryfikuje informacje potrzebne do przygotowania tekstów o charakterze twórczym i użytkowym. Uczy się zarówno tworzyć takie teksty, jak i redagować je oraz oceniać pod względem wartości merytorycznej i perswazyjnej. Zdobywa wiedzę o funkcjonowaniu wydawnictw i redakcji czasopism. 
 
Po studiach: 
Absolwenci znajdą pracę wszędzie tam, gdzie potrzebne są osoby o wykształceniu humanistycznym połączonym z umiejętnością tworzenia i redagowania tekstów, czyli w: instytucjach kulturalnych i społecznych, redakcjach, wydawnictwach, agencjach informacyjnych, administracji państwowej oraz urzędach.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->