Bioetyka - to studia dla dobrych ludzi, bo uczą jak działać z korzyścią dla innych. By zostać studentem tego kierunku musicie wykazać się wiedzą z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, a także pochwalić się dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia. Ścieżki życiowe wielu inżynierów i licencjatów przecinają się właśnie na Bioetyce. Nie ma w tym nic dziwnego. W ofercie edukacyjnej "bioetyka" funkcjonuje, jako kierunek elitarny i bardzo kameralny. Jeśli interesuje was studiowanie zagadnień etycznych w bardzo wąskiej grupie "wtajemniczonych" możecie śmiało startować po indeks.

W trakcie studiów:
Bioetykę studiować można na drugim i trzecim etapie edukacji akademickiej. Oznacza to, że po dwóch latach nauki zostajecie magistrami, a po kolejnych kilku macie szansę obronić doktorat. Dużym plusem Bioetyki jest jej interdyscyplinarne nastawienie. Studiowanie nie zamyka się w obrębie jednej dziedziny wiedzy. Bioetyka czerpie z wielu dyscyplin naukowych, badając przyczyny problemów i konfliktów etycznych. Sami się przekonacie, że nauka na tego typu studiach to bardzo rozwijające doświadczenie. Wnikniecie w wiele dyscyplin naukowych. Zapoznacie się z problematyką nauk o człowieku, w tym przede wszystkim: humanistycznych, społecznych czy medycznych. Przyjrzycie się nowinkom technicznym w medycynie czy biotechnologii i spróbujecie wyznaczyć granice, których nauka nie może przekroczyć, jeśli ma działać z korzyścią dla człowieka. Przyjrzycie się zapisom prawnych, chroniącym zwierzęta i ludzi przed szkodliwym (nieetycznym) działaniem różnorodnych czynników. Zdobędziecie unikatowe umiejętności, dające wam przewagę nad rówieśnikami i ułatwiające start w wyścigu do kariery. Każdy student Bioetyki musi poznać terminologię stosowaną w środowisku bioetyków, zarówno w Polsce jak i zagranicą. Duży nacisk w czasie studiów przykłada się zatem do nauki języka obcego. Opanowanie umiejętności swobodnej komunikacji w języku angielskim ułatwi nawiązywanie kontaktów zawodowych. Nowoczesne metody nauczania stosowane na Bioetyce zapewnią wam dużą swobodę. Przez cały okres trwania edukacji zajęcia praktyczne przeważają nad teoretycznymi. Najczęstsze formy zajęć to: wykłady, seminaria oraz praktyki. Te czekają na wszystkich. Każdy student Bioetyki musi "wykazać się" poza murami uczelni, zbierając doświadczenie. Bogata oferta praktyk umożliwia nie tylko pogłębienie wiedzy, lecz także rozwijanie własnych zainteresowań. 
 
Po studiach:
Adepci Bioetyki sprawdzą się w roli konsultantów etycznych, nauczycieli etyki lub bioetyki, dziennikarzy specjalizujących się w problematyce etycznej, pracowników administracji samorządowej, doradców do spraw etycznych, członków komisji bioetycznych, eksperta do spraw etyki działającego na zlecenie instytucji zajmującej się kontrolowaniem przestrzegania etyki w zawodzie lekarskim, w badaniach klinicznych, itp. Osoby wykazujące chęć wyjazdu zagranicznego, mogą znaleźć ciekawą pracę w różnych ośrodkach zdrowotnych lub akademickich poza granicami naszego kraju.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->